Nový aplikátor etiket s tiskem - InNo-Liner HERMA

Nový aplikátor etiket s tiskem - InNo-Liner HERMA

date

08.12. 2022

Nový systém aplikování různých délek "nesamolepících" etiket s tiskem - InNo-Liner Herma 

Systém HERMA InNo-Liner se vyznačuje tím, že etikety nevyžadují nosný papír. I když jsou papírové materiály navinuty na roli, nejsou lepivé, protože lepidlo se aktivuje až později.

Mikro-atomizér aktivuje lepidlo až po nalepení etikety nanesením přesné dávky vody. Síla okamžitého, rovnoměrného a houževnatého přilnutí umožňuje etiketě držet tak rychle, že jakýkoli pokus o její odstranění z kartónu, nevyhnutelně odtrhne i část materiálu z kartónu.

Podrobně proces vypadá takto:

Aplikátor je možné vybavit termotranferovou nebo přímou termální tiskárnou pro tisk proměnných dat. Po vytištění je integrovanou řezačkou etiketa oříznuta na požadovanou délku. Inovativní technika gilotiny poskytuje životnost několik milionů řezů a jednoduchou výměnu čepele.

Zpočátku nelepivá etiketa je přenesena na paletku, která je vybavena snímačem výšky krabice a lineární jednotkou. Nejprve aktivační jednotka pouze pro vodu provádí příčný pohyb pod etiketou (mikro atomizační trysky), kde aktivuje lepidlo vysoce konzistentním rozstřikem mikro-atomizované vody.

Aktivační médium použité pro lepidlo, které zpočátku vůbec není lepivé, je demineralizovaná voda - voda v nejčistší formě. Zajišťuje trvale vysokou kvalitu procesu bez ohledu na přirozené výkyvy tvrdosti vody, ke kterým dochází na různých provozních místech. Spotřeba vody je minimální, zejména proto, že veškerá nepoužitá voda je v systému filtrována a recyklována. Plnění nádrže na vodu je rychlé a snadné. Aktivační jednotku lze podle potřeby vyčistit.

Poté lineární přenosová jednotka automaticky přesune paletku s aktivovanou etiketou do požadované výšky. Systém tedy může aplikovat etikety na horní část přepravních obalů různých výšek, které jsou dopravníkovým pásem unášeny pod aplikátor v libovolném pořadí.

Výsledkem bezpečného nalepení je vakuová sací deska s nanášecím válečkem a integrovaným senzorem pro automatickou detekci výšky kartonové krabice. Délka zdvihu ramene je 500 mm. 

 

Nezbytný manuální zásah spočívá převážně v doplňování návinu etiket. Pro tisk proměnných dat na etikety jsou k dispozici termotransferové tiskárny SAVEMA nebo lasery. Etikety lze také předtisknout barevně běžnými technikami.

Systém HERMA InNo-Liner je založen na speciálně vyvinuté technologii. Extrémně silné přilnutí je umožněno speciálním vícevrstvým lepidlem spolu s mikro-atomizérem, který byl speciálně vyvinut pro tento systém. Interakce atomizéru a lepidla je zásadní pro spolehlivost procesu během aplikování etiket.

InNo-Liner HERMA nabízí od začátku komplexní řešení – skladování etiket bez nosných papírů spolu s inovativním systémem etiketování.

Video interview: Linerless labeling system - HERMA InNo-Liner at YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=iSeB0zoi4hw
HERMA InNo-Liner System at YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=FnJTxTdHjwg
HERMA InNo-Liner - Product presentation at YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=SKSPd0XJGq4
HERMA InNo-Liner - Product comparison at YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=jtjTqTdpLt8
 

kontaktní formulář

Pojďme probrat, jaké řešení bude pro vás nejvhodnější

Projdeme s vámi veškeré detaily a ...

O vaše data je u nás postaráno.
Přečtěte si o ochr. os. údajů.