Termotransferové tiskárny - stolní

Doby, kdy tiskovým médiem byl výhradně papír jsou ty tam. V současné době už je možné tisknout téměř na jakýkoliv materiál. Jednou z možností o které si řekneme více jsou tiskárny pro termo-transferový tisk. Jak napovídá samotný název, tyto tiskárny využívají pro tisk teplo. Můžeme je dále dělit na dvě podskupiny a to:

Termo tisk – přímé značení

Termotransferový tisk – tisk přes TTR pásku

Pojďme si vysvětlit na jakém principu tyto tiskárny pracují.

 

Termo tisk (přímý tisk)

Tyto tiskárny mají jednodušší použití a mají levnější provoz jelikož nemají inkoust, toner ani barvící pásku. Při tomto tisku je jako potiskované médium používán termo papír, který prochází pod tiskovou hlavou. Ve chvíli, když je tiskový bod vyhřátý na provozní teplotu, termopapír v místě kontaktu zčerná. A co je to termopapír? Jedná se o speciální papír opatřený na povrchu termoreaktivní vrstvou. V této vrstvě při zahřátí proběhne chemická reakce - výsledkem je zčernání ohřáté fólie. Tento materiál je citlivý na teplo, světlo a oděr což snižuje životnost potištěných etiket.

Tato technologie se používá zejména v potravinářství na vážení a u přepravních etiket (krátkodobé využití).

 

Termo-transferový tisk

Je nejrozšířenějším tiskovým principem pro interpretaci čárového kódu. U tohoto druhu je princip tisku založen na kontaktu vyhřáté tiskové hlavy s obalem přes speciální termotransferovou (TTR) pásku. Tato technologie je vhodná na značení výrobků či předmětů s dlouhou trvanlivostí potisku a s požadavkem na různorodost materiálu.

Tyto tiskárny jsou ideálním řešením téměř ve všech odvětvích průmyslu ( při správně zvoleném materiálu etiket, lepidla a vhodně zvolené TTR pásce zajišťují vysokou kvalitu, odolnost a dlouhou životnost).

Vyberte si svoji tiskárnu i Vy.

 

 


Termotransferové tiskárny - stolní

Galerie